Ciekawe wideo

Co na siebie ubrać na specjalną okoliczność?

Znaczny wpływ na to, co się nosi w Polsce, mają tendencje panujące w krajach zachodnich. Szczególnie mowa tu o USA. Stamtąd na przykład przeniosła się moda na typowe czapki z daszkiem i wiele tego rodzaju rzeczy. Na dzień dzisiejszy niezwykle często można zobaczyć na polskich ulicach młodych chłopców z postawioną grzywką i czapką z daszkiem noszoną na czubku głowy. Na trendy wielki wpływ mają również filmy oraz to, co noszą popularne osoby.

kobieta w sukience
Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy niezwykle popularne są sieciowe sklepy odzieżowe, tak polskie, jak i pochodzące z innych krajów. Jeżeli chodzi o odzież dla kobiet, od kilku lat przeważają spodnie o zwężanych nogawkach oraz legginsy. Te ostatnie nagminnie występują w rozmaitych wersjach we wzory. Napiszmy także o tak eleganckich dodatkach, jak portfele na łańcuszku (przykłady możesz sprawdzić tutaj: http://www.ceneo.pl). Rzecz, która każda kobieta ma w torebce, a za sprawą małego łańcuszka stanie się przy okazji bardzo luksusowa.

Na wielkie gale warto zakładać sukienki (czytaj to). Wszystko jednak zależy od rodzaju uroczystości, na którą się wybieramy. Jeśli jest to sylwestrowa noc, to cekiny są zdecydowanie na miejscu. Jeżeli jednak wybieramy się na świąteczne przyjęcie w naszym miejscu pracy, to korzystniej zrezygnować z takiej ekstrawagancji i założyć coś bardziej stonowanego.

Pamiętajmy o znaczeniu barw w modzie. Niektóre odcienie są przez wzgląd na tradycje źle postrzegane. Idąc na wesele lepiej zrezygnować z czarnej sukienki i postawić na żywsze kolory. Przez długie lata granatowe sukienki kojarzono tylko ze szkołą. Dziś jednak mundurki wyszły już z mody lub są dopasowywane do młodzieżowych preferencji. Należy jednakże przyznać, że granat jest bardzo elegancki i doskonale się sprawdza w sferze zawodowej. Jeśli dodatkowo dopasujemy ciekawe akcesoria w innych kolorach, można stworzyć bardzo ciekawą stylizację.