Ciekawe wideo

W co się ubierać będąc skatem

Mamo, tato jestem skatem!
Cisza. Jak przekazać tę wiadomość babci? Spokojnie. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To jedynie młody człowiek, lubiący deskorolki, rowery czy rolki. Subkultura młodzieżowa, coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi. Osoby pokojowo nastawione do otaczającego go świata, nie wyznający żadnej religii. Dla tych ludzi podstawą sprawą jest świetna zabawa oraz opanowanie coraz mocniej zapierających dech w piersiach i trudniejszych trików.
skate
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na deskorolce, również na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Widują się na placach, lub z myślą o nich wybudowanych skateparkach, gdzie są w stanie spędzać całe dnie. Nie są agresywni, lecz zdarza się, że ich ekstremalne zabawy nie są serdecznie odbierane przez widzów obserwujących ich poczynania, przez co systematycznie są wyrzucani z terenów na których się doszkalają. Wzorem do naśladowania dla skaterów jest Tony Hawk, który jest pomysłodawcą wielu akrobacji wykonywanych na desce.Jak wygląda skejt? Podobnie jak wielu innych nastolatków, a istotą ich wyglądu jest zaakcentowanie pewnej idei - pozytywnego stosunku do życia oraz cieszenia się chwilą. Jeszcze jakiś czas temu bazą były szerokie spodnie, opuszczone w kroku. Dziś, niekoniecznie, gdyż wąskie rurki, które zrobiły furorę w świecie dostały się także na teren skateparku. Potężne, szerokie bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty - czytaj tu. Odzież dla skatów to też koszulki – kolorowe i koniecznie z przesłaniem, tylko podkreślają własny styl i pasję. Więcej na Black-town.
skate
Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyne co może wzbudzać irytację to ich „nadmierne zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. o ile by tylko powstało więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby pole do pokazania swoich dzieł, świat byłby o wiele piękniejszy. Ale „bazgroleniu” na ścinach czy przedmiotach oddanych do użytku publicznego (ławkach) mówimy zdecydowane „nie”. Na szczęście istnieją także legalne miejsca, w których możemy ujrzeć prawdziwe arcydzieła. Warto więc zapoznać się bliżej z ową subkulturą, aby zobaczyć, że koncentruje ona w swoich kręgach ludzi dobrych, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.