Ciekawe wideo

Produkcja odzieży: lepiej w naszym państwie czy poza granicą?

Polski producent odzieży damskiej , męskiej czy dziecięcej musi zmagać się z licznymi przeciwnościami. Jest to przyczyną zmniejszenia konkurencyjności krajowej odzieży na rodzimym rynku. Nie powinien budzić zdziwienia fakt, że że odzież, powstająca w Polsce, to nierzadko towar lepszej jakości, niż ten importowanych z Chin.

kobieta w sukience
Autor: Antti Väyrynen
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbywalnym problemem są wysokie ceny dzianin oraz rosnące koszty produkcji. W Polsce także koszty zatrudnienia pracowników często zniechęcają producentów odzieży. Jeżeli jesteśmy niewielkim przedsiębiorstwem wówczas najchętniej szwalni. Jest to stała praktyka właścicieli małych firm, którzy pragną założyć swój biznes.

Przeważnie są to rzeczy dystrybuowane na małą skalę. Najlepszym systemem sprzedaży jest strona internetowa. Ilość towaru nie jest zbyt duża, a wybór projektów raczej wąski. Szeroki asortyment polecanych produktów jest oczywiście ważny, jednak są też inne wartości budowania dobrej marki.

sklep z ciuchami
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Firma konfekcyjna (tutaj szczegółowo: firma, która jest polecana), która ma ambicję podjąć działania na większą skalę, musi najpierw obniżyć koszty produkcji.Żeby więcej produkować trzeba obniżyć ceny naszych ubrań.Nie jest tajemnicą, że nabywcy oczywiście cenią sobie dobrą jakość, ale jeszcze bardziej wybierają produkty, które mają niskie ceny.Należy się z tym stwierdzeniem liczyć, jeśli chcemy trafić do do wszystkich klientów.Jednakże przeniesienie produkcji dajmy na to do Chin, czy innego dalekiego kraju, gdzie wykorzystuje się pracowników nie zawsze ma sens.

naturalnie możemy też wybrać zgoła inną strategię. Produkując rzeczy w Polsce mówimy do odbiorcy, dla którego liczy się jakość, przede wszystkim pochodzenie towaru. Tacy klienci są gotowi zapłacić więcej za za polską odzież. W świadomości licznych klientów chińskie produkty są słabej jakości, a czasami nawet niebezpieczne w użyciu. Co chwile słyszy się w środkach masowego przekazu, że Chińczycy stosują niebezpieczne dla skóry barwniki.

Oprócz tego producent odzieży damskiej (zobacz polecanego producenta odzieży damskiej na ladym.com.pl), produkujący swoje ubrania w kraju może w strategii komunikacyjnej marki uderzyć w ton patriotyczny. Hasło: kupując polskie produkty, wspierasz rodzimą gospodarkę jest zrozumiałe i ważne przez wielu konsumentów.