Ciekawe wideo

Najpopularniejsze modele obuwia dla pań

Wiele osób jest zdania, że dla większej liczby pan główną część ubrania stanowią buty. Istnieją zresztą takie kobiety, zwłaszcza te bogatsze, które mogą poszczycić się zestawem kilkudziesięciu czy nawet kilkuset par. Istotne jest w pierwszej kolejności, by mieć obuwie na najczęstsze okazje, przykładowo na różnego rodzaju wyjścia i uroczystości. Na dzień dzisiejszy rodzajów butów damskich jest tak wiele, że nawet niewielka liczba kobiet byłaby w stanie wymienić wszystkie ich nazwy.
Z drugiej strony w ostatnich latach powstała tendencja do wytwarzania oraz wybierania butów stosunkowo niedrogich, ale o niskiej jakości produkcji.
Kolorowe baleriny na wiosnę i lato
Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Skutkuje to bardzo często szybkim zużywaniem się butów, niejednokrotnie nawet do tego poziomu, że wykwalifikowany szewc nie będzie udzielić pomocy. Poza tym sporo kobiet porusza się w sposób niedbały, z czego biorą się nie tylko uszkodzenia butów, ale nierzadko także wady kręgosłupa. Natomiast projektowanie butów stało się zajęciem znacznie bardziej masowym niż jakiś czas wcześniej.

Buty na obcasie
Pewnego rodzaju elementem, jaki powinna posiadać w swojej garderobie każda kobieta, jest para komfortowych, a zarazem eleganckich wysokich butów. Obecnie jest tendencja do preferowania i noszenia obuwia na bardzo wysokich szpilkach, o długości do kilkunastu centymetrów. Tego rodzaju buty zazwyczaj mają też platformę, co ułatwia poruszanie się (zobacz tutaj na pantofelek24.pl). Poza tym powinno się pamiętać, że styl butów nie zależy od wysokości obcasa, a nawet niemal płaskie buty nadają się często na bardzo uroczyste okazje.
Jesienna kolekcja obuwia CROPP
Autor: CROPP
Źródło: CROPP
Buty na wysokich obcasach nierzadko są bardzo zdobione, mogą być również zapinane na powoduje, że nogi wydają się być szczuplejsze (pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Czolenka-247.html).

Obuwie płaskie
W pewnej opozycji do popularnych szpilek i pozostałych butów na obcasie stoją buty o całkowicie płaskiej podeszwie. W tej grupie mieszczą się na przykład wszystkie buty typu sportowego, między innymi popularne adidasy.
Będą to także trampki i różnego rodzaju tenisówki. Natomiast ostatnio duża popularność zdobyły baleriny, takie jak na http://pantofelek24.pl/pol_m_Buty-na-kazda-pore-roku-_Wiosna-305.html. Niektóre kobiety noszą je nawet do odświętnego stroju, co jednak nie we wszystkich przypadkach jest dobrym rozwiązaniem. Jednak baleriny beżowe czy w innym neutralnym kolorze nadają się przykładowo do pracy, jeżeli nie posiada się stanowiska wymagającego eleganckiego stroju.