Ciekawe wideo

Bielizna też jest ważna

Faceci czasem mają kłopot ze zrozumieniem niewiast. Trudno się dziwić, bo płeć definiuje bardzo dużo – nasze czyny, gusta i talenty. Oczywiście prawidłowe są prawa równości płciowej, jednakże nie znaczy to, że olewa się pojawiające się różnice.

Jesteśmy w stanie sterczeć długie godziny przed lustrem i dobierać właściwy model lub kolor. Nie często jednak z takim samym zaangażowaniem zajmujemy się tym, co nosimy pod strojem. Bielizna nie wyzwala już w nas takich namiętności. A przecież to równie ważny szczegół całego ubioru, co sukienka, czy pasek.

Można rzec, że potrzeby facetów uczyniły, że niewiasty przykładają szczególną wagę do doboru biustonoszy. Niektóre badaczki z feministycznym skrzywieniem podkreślają, że jest to element samczej władzy na paniami. Czy jest tak w rzeczywistości? Możliwe, jednak należy przyznać, iż panie także wykazują mocny wpływ na wygląd facetów – mężczyźni regularnie wpadają w kompleksy przez wielkie brzuchy i małe przyrodzenia.

bielizna
Autor: Kinga
Źródło: Kinga
W starożytności tę część garderoby zastępowano paskami z tkaniny, którym niewiasta obwiązywała się w biuście. Poprzez następne wieki tkanina filc techniczny cena przechodziła ewolucję, aż przybrała kształt okrutnego pancerza. Gorsety ściskały kobietę, a także zazwyczaj deformowały jej ciało. Cierpień doznawały również narządy wewnętrzne. Kiedy po wielu wiekach przedstawicielki płci pięknej zrzuciły z siebie to straszne narzędzie, powstały pierwsze.

O ile nie możesz namierzyć w sklepach z ubraniami towarów w dużych rozmiarach, użyj wsparcia sieci. W sieci jest cała masa sklepów WWW z bielizną. Wielkie rozmiary namierzysz, kiedy do wyszukiwarki internetowej wstawisz słowa „biustonosze usztywniane” (możesz zobaczyć też tutaj: http://www.ceneo.pl/Biustonosze/Rodzaj:Usztywniane.htm). W tym sezonie bardzo popularne są awangardowe stylizacje, które mocno czerpią z dawnych lat. O ile chcesz być trendy, spraw sobie biustonosz typu Push-Up (tu więcej).