Ciekawe wideo

Ekologiczny styl bycia

Ostatnio wiele słyszy się o terminie „ekologia” oraz o tym, że powinno się żyć zgodnie z jej zasadami, jeśli tylko to możliwe. Dotyczy to przede wszystkim zaprzestania zanieczyszczania i niszczenia środowiska naturalnego. Ekolodzy apelują by zmniejszyć szkodliwy wpływ działalności człowieka na planetę, na której żyje. Poleca się tak zwaną zdrową żywność, preferowanie odmiennych źródeł energii oraz preparatów, które jak najmniej zanieczyszczają powietrze. Wszystkie te procesy i czynności mają za zadanie zapobiec ociepleniu klimatu na Ziemi, a także innym groźnym procesom.
rowerowa ładowarka do telefonu
Źródło: jego-styl.pl
Znaczny wpływ wywiera na to emisja szkodliwych środków do powietrza. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku spalin samochodowych. Aby zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza, urządza się akcje typu „rower zamiast w samochodu”, zachęcając ludzi w miastach do wybierania pojazdów niezagrażających środowisku.Zalety i wady preferowania roweru zamiast auta
Oba rozwiązania posiadają na pewno swoje zalety. Wykorzystywanie roweru spełnia założenia ludzi zajmujących się ekologią, a więc pozwala ograniczyć emisję groźnych substancji. Ponadto jest znacznie mniej kosztowne, patrząc na obecne ceny benzyny. Dzięki jeździe na rowerze można także zachować dobrą formę i pozostać wysportowanym (gadżety dla faceta - zainspiruj się!). Można przemieszczać się rowerem do pracy, szkoły czy na zajęcia, o ile nie są to punkty bardzo daleko położone. Z drugiej strony jednak rower nie może ochronić przed trudnymi warunkami zewnętrznymi, jak to ma miejsce przy korzystaniu z samochodu. Samochodem także można dotrzeć do bardziej odległych miejsc niż rowerem, choć zazwyczaj trudniej o miejsce postojowe niż o punkt, w którym można zostawić rower.


Nowoczesne rozwiązania
Ciągle ewuluująca technologia pozwala na projektowanie coraz to nowych przyrządów, mających za zadanie ułatwić życie człowiekowi. Ciekawym rozwiązaniem jest rowerowa ładowarkado telefonu, która zasilana jest za pomocą dynama. Przyrząd taki wyposażony jest w wejście USB. Występują również różnorodne akcesoria rowerowe, na przykład wykorzystywane do znalezienia drogi w terenie, podobnie jak nawigacja samochodowa. Od dawna znane są również liczniki, służące do obliczania i sprawdzania liczby przejechanych kilometrów.