Ciekawe wideo

Szmaragdy znowu modne

Mówi się, że najbliższymi towarzyszami kobiet są diamenty. I chyba coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie dałoby się obłaskawić pełną przepychu biżuterią z tym właśnie świecidełkiem. Od długiego czasu jest un uważany za symbol gigantycznego bogactwa. Twory jubilerskie z diamentem są synonimem dobrego smaku i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby posiadać je w swojej kolekcji.

Niesamowicie wzięte kamienie szlachetne

Biżuteria od dawna rozpalała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki tworzyły sobie różne ozdoby z ogólnie dostępnych odpadów, takich jak kości zwierząt, czy pasma skórek. Potem przyszła epoka brązu, miedzi i różnych kruszców z których robiono kunsztowne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż koniec końców naszą cywilizację ogarnęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej drogocennym kruszcem. Teraz bynajmniej nie jest już ono tak niesłychanie poszukiwane. Wielu z nas mimo wszystko ma chociażby jeden złoty łańcuszek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie wskrzesza już w nas takiego zachwytu.

śliczny szafir
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodszych pań nie marzy o wspaniałym pierścieniu z krwawym rubinem? Jeszcze do niedawna najchętniej wybierane były klasyczne pierścionki na zaręczyny. Teraz do powszechnego handlu powróciły konkretne i bogate pierścienie z wielkim kamieniem, te same jak nosiły nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd lub oliwin, które można kupić na http://www.gemeo.pl. Już nie podoba nam się szlachetna biel brylantów. Kolorowa biżuteria podbija eleganckie salony. Niesamowicie popularne jest połączenie tych szlachetnych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto. Teraz w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz wierniej przypomina dworskie klejnoty z epoki królów i książąt.

Kamienie szlachetne o silnym połysku i interesującej barwie to możliwość doskonała. Bez skrępowania można wybrać je na podarunek dla bliskich płci żeńskiej, gdyż zaliczają się do podarunków uniwersalnych o szczególnej wartości. Znakomite możliwości, jakie zapewnia dzisiaj krajowy rynek to strzał w tak zwaną dziesiątkę. Wiele propozycji zadziwi każdego klienta, a niskie ceny za szlachetne minerały wprawić mogą w osłupienie. Dobre oferty znajdziesz tu - więcej pomocnych wskazówek

Ogromna wartość rzadko spotykanych kamieni

Wyjątkowo wartościowe oraz spotykane nie tak często, przezroczyste kamienie szlachetne to określony rodzaj odmian poszczególnych minerałów lub również skał. Trwałość, oryginalność oraz uniwersalność to najważniejsze cechy, które wyróżniają się kamienie szlachetne na tle innych dostępnych na rynku ozdób. Szczególnie ciekawie zestawione oferty kamieni szlachetnych to idealne dostosowanie ubioru każdego dnia. Warto zainwestować w droższe ozdoby, które nigdy nie wychodzą z mody. Solidne kamienie oprawione w metale szlachetne są – nomen omen – na wagę złota!